Co to jest SSID? Jak zmienić identyfikator sieci Wi-Fi?

 Co to jest SSID? Jak zmienić identyfikator sieci Wi-Fi?
Autor Beata Stępień
Beata Stępień15.09.2023 | 2 min.

Identyfikator SSID jest jednym z kluczowych parametrów konfiguracyjnych sieci Wi-Fi. Stanowi unikalną nazwę, pod którą dana sieć bezprzewodowa emituje sygnał. Właściwe skonfigurowanie i zarządzanie SSID jest ważnym elementem zapewniającym bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowania domowej sieci Wi-Fi.

Co to jest SSID sieci Wi-Fi?

SSID (Service Set Identifier) to unikatowy identyfikator tekstowy, który pozwala odróżnić daną sieć Wi-Fi od innych sieci w zasięgu. Nazwa SSID jest nadawana przez router Wi-Fi i broadcastowana do wszystkich urządzeń w celu ich połączenia z siecią. Domyślne

Podsumowanie

Identyfikator SSID jest kluczowym elementem każdej sieci Wi-Fi. Pozwala odróżnić naszą sieć od innych dostępnych w zasięgu. Domyślna nazwa SSID jest zazwyczaj mało bezpieczna i niewystarczająco anonimowa. Dlatego warto ją zmienić na własną, unikalną. Proces ten jest prosty w większości routerów i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Zmiana SSID pozwoli lepiej zabezpieczyć naszą sieć oraz ułatwi jej rozpoznawanie wśród innych dostępnych połączeń.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Praca jako tester gier - zostań testerem gier komputerowych
  2. Jak zostać projektantem UX/UI i UI? Poznaj zawód przyszłości i zarabiaj w IT!
  3. Praca jako tester aplikacji - jak zostać testerem i testować aplikacje? Poradnik krok po kroku.
  4. Cyberbezpieczeństwo - jak znaleźć pracę w tej fascynującej branży?
  5. Najłatwiejsze języki programowania do nauki w 2023 roku
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Beata Stępień
Beata Stępień

Jako analityk nowych technologii, na blogu dzielę się moją wiedzą na temat najnowszych trendów w AI, rozwiązaniach technologicznych i ich wpływie na przyszłość. Publikuję rzetelne analizy i opinie z perspektywy biznesu, ekonomii oraz cyberbezpieczeństwa. Chcę dostarczać specjalistyczną wiedzę i pobudzać dyskusję.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły