Rozrywka

Nadchodzące polskie seriale: Co nowego w polskiej telewizji?

Autor Mateusz Woźniak
Mateusz Woźniak23.11.20237 min.
Nadchodzące polskie seriale: Co nowego w polskiej telewizji?

Polskie seriale w ostatnich latach przeżywają prawdziwy renesans. Widzowie mogą liczyć na wiele nowych produkcji - zarówno kolejne sezony ulubionych tytułów, jak i zupełnie nowe historie. W 2023 roku na ekrany wejdą m.in. kontynuacje takich hitów jak "Klangor" czy "Król", a także nowości - "Brigitte Bardot cudowna" o burzliwym życiu francuskiej aktorki oraz "Zimna wojna" osadzona w realiach PRL-u lat 50. XX wieku. Fani seriali mają więc powody do optymizmu.

Kluczowe wnioski:

 • W 2023 roku widzowie mogą liczyć na kontynuacje popularnych seriali oraz premiery zupełnie nowych produkcji.
 • Wśród najbardziej wyczekiwanych tytułów znajdują się m.in. "Klangor" i "Król".
 • Na ekrany wejdą także nowości - serial "Brigitte Bardot cudowna" oraz "Zimna wojna" osadzona w realiach PRL-u.
 • Fani seriali mają powody do optymizmu - czeka ich wiele ciekawych premier.
 • Polska telewizja stawia na rozwój gatunku serialowego i inwestuje w ambitne produkcje.

Premiera nadchodzących polskich seriali 2023 roku

Rok 2023 zapowiada się niezwykle interesująco dla fanów polskich seriali. Na ekranach zadebiutuje wiele nowych produkcji - zarówno kontynuacji znanych hitów, jak i zupełnie premierowych tytułów. Będzie w czym wybierać!

Jednym z najbardziej wyczekiwanych seriali jest 2. sezon „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” - produkcji, która poruszyła widzów opartą na prawdziwych wydarzeniach historią mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia. Fani mogą liczyć także na nowe odcinki „Klangora” - intrygującej produkcji kostiumowej Canal+ czy „Kruka. Szepty słychać po zmroku” - serialu kryminalnego TVP1 osadzonego w klimacie lat 90.

Oprócz kontynuacji znanych tytułów, na ekrany wejdzie też sporo nowości. Jedną z najciekawszych zapowiada się „Autor widmo” (CANAL+) - serial o tajemniczym pisarzu, którego książki biją rekordy popularności, ale on sam stroni od świateł reflektorów. Vega produkuje natomiast film „Pępek świata” - opowieść o grupie nastolatek marzących o karierze muzycznej. Te i wiele innych nowości sprawiają, że 2023 rok będzie obfity w serialowe hity.

Najciekawsze nowości

Wśród najciekawszych premier warto wymienić serial „Wotum nieufności” (CANAL+), thriller polityczny osadzony w realiach współczesnej Polski. Jego bohaterką jest ambitna posłanka, która postanawia zdobyć przywództwo we własnej partii. Inną wyczekiwaną nowością jest „Apokawixa” (CANAL+) - czarna komedia osadzona w realiach postapokaliptycznego świata.

Co nowego w kryminalnych produkcjach polskiej telewizji?

Rok 2023 przyniesie długo wyczekiwane nowe odcinki seriali kryminalnych, które biją rekordy popularności. Już w lutym na ekrany powróci „Komisarz Alex” z Tomaszem Kotem w roli głównej. 11 sezon produkcji TVP1 znowu skupi się na zawiłych śledztwach prowadzonych przez tytułowego komisarza i jego ekipę.

Fani mogą też liczyć na nowe odcinki serialu „Echo serca” (TVP1), którego 3 sezon zadebiutuje w marcu. W nowych epizodach nie zabraknie trudnych spraw kryminalnych rozwiązywanych przez policyjną parę - Agatę (Małgorzata Kożuchowska) i Adama (Filip Pławiak).

Rok 2023 będzie obfity w kryminalne nowości. Warto wypatrywać takich premierowych tytułów jak „Tajemnica zawodowa” (CANAL+), „Ukryta sieć” (CANAL+) czy „Cień podejrzenia” (TVN).

Jesienią z kolei wystartuje thriller kryminalny CANAL+ „Turbulencje”. Jego bohaterka, prokurator Basia Rola, bada tajemniczą śmierć młodej celebrytki. W ekipie śledczej pracuje też jej mąż, dziennikarz śledczy Tomek Rola (Piotr Stramowski) - dzięki temu widzowie zobaczą śledztwo z dwóch, często sprzecznych perspektyw.

Najnowsze wydania polskich seriali dokumentalnych

W 2023 roku z pewnością warto zwrócić uwagę na nowe odsłony popularnych seriali dokumentalnych, które przybliżają widzom najciekawsze, a często mało znane historie. Już na początku roku w CANAL+ PREMIUM zadebiutuje 3 sezon „Śladów”. Każdy odcinek opowiada o innym wydarzeniu ze współczesnej historii Polski i świata.

Lato przyniesie z kolei nowe odcinki hitu TVN - „Ukrytej prawdy”, w której dziennikarze starają się rozwiązać zagadki kryminalne, poszukiwać zaginionych osób i pomagać bohaterom w trudnych sytuacjach życiowych. Jesienią wystartuje także kontynuacja głośnego serialu Netflix „Nasz ojciec” opowiadającego o przerażających zbrodniach doktora Jana Karola Wójcika.

Tytuł serialu dokumentalnegoStacjaData premiery
Ślady 3CANAL+ PREMIUMLuty 2023
Ukryta prawdaTVNCzerwiec 2023
Nasz ojciec 2NetflixWrzesień 2023

Z pewnością każdy miłośnik tego gatunku znajdzie w 2023 roku serial dokumentalny, który go zainteresuje i poruszy. Tematyka produkcji jest szeroka - od historii kryminalnych po opowieści obyczajowe i społeczne.

Polskie seriale obyczajowe 2023 roku: najświeższe premiery

Wśród seriali obyczajowych na uwagę zasługuje przede wszystkim nowy hit Netflix - „Gang Zielonej Rękawiczki”. Akcja osadzona jest w latach 80 XX wieku i przedstawia perypetie grupy przyjaciół, którzy w swoim podwórku przeżywają najpiękniejsze i najtrudniejsze chwile dorastania.

Kolejną mocną propozycją jest „Frajda” (CANAL+) - opowieść o grupie przyjaciół, którzy spotykają się co 10 lat, aby wspominać dawne czasy. Z kolei Player szykuje „Chleb i sól” - serial osadzony w klimatach prowincjonalnej Polski lat 90. XX wieku. Opowie on historię dwóch braci, których drogi życiowe bardzo się rozeszły, ale pewne wydarzenie z przeszłości znów skrzyżuje ich losy. Produkcje można również zobaczyć na zagranicznych platformach streamingowych takich jak: Dreamfilm

Pozostałe premiery

Oprócz wymienionych tytułów, warto także zwrócić uwagę na serial „Magnezja” (CANAL+), który przedstawi codzienność pacjentów ekscentrycznego ośrodka terapeutycznego. Z kolei „Mirtowy las” (TVN) opowie historię grupy przyjaciółek, które postanawiają odmienić swoje życie po 40-tce.

Jakie nowości w polskich thrillerach? Oto top nadchodzących produkcji

2023 rok zapowiada się niezwykle interesująco dla fanów polskich thrillerów. Już wiosną na ekrany wejdzie „Ziarno prawdy” (CANAL+) - mroczny kryminał z Agnieszką Grochowską w roli prokurator, która prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczych zaginięć dzieci. Latem wystartuje z kolei „Poker” (CANAL+) z Maciejem Stuhrem - thriller szpiegowski osadzony w realiach zimnej wojny.

Jesienią pojawi się natomiast wyczekiwana premiera „Wotum nieufności” (CANAL+) - serialu o posłance (Magdalena Różczka), która za wszelką cenę chce zostać premierem. Oprócz niej w obsadzie znaleźli się m.in. Andrzej Seweryn i Cezary Pazura. Z kolei Netflix szykuje thriller „Ziarno”, którego bohaterem będzie inspektor prowadzący śledztwo w sprawie enigmatycznych morderstw.

 • „Ziarno prawdy” - intrygujący kryminał CANAL+ z Agnieszką Grochowską.
 • „Poker” - szpiegowski thriller z Maciejem Stuhrem osadzony w realiach zimnej wojny.
 • „Wotum nieufności” - polityczny thriller CANAL+ z plejadą znakomitych aktorów.
 • „Ziarno” Netflix - mroczny thriller ze śledztwem w tle.

To zaledwie część najciekawszych thrillerowych propozycji 2023 roku. Zapowiada się naprawdę mocny rok dla tego gatunku polskich seriali!

Co nowego w światku polskich seriali komediowych? Premiera nadchodzących hitów

Fani seriali komediowych również będą mieli w czym wybierać. Już na początku roku Player pokaże „Nieobliczalnych” - opowieść o pacjentach i terapeutach ekscentrycznej kliniki zdrowia psychicznego. Wiosną wystartuje zaś „Singielka” (Polsat) - historia rozwódki, która po latach powraca na randkowy rynek.

Latem zadebiutuje natomiast wyczekiwana komedia sytuacyjna TVN „Profesor MIŁOŚĆ”, której bohaterem jest nieśmiały wykładowca akademicki (Tomasz Karolak), marzący o spełnieniu swoich erotycznych fantazji. Jesienią wystartuje również 2. sezon „Chyłki” (TVN) - serialu o nieudanym pisarzu, który dla kariery gotów jest nawet popełnić zbrodnię.

Inne komediowe nowości

Oprócz wymienionych tytułów, na uwagę zasługują także takie nowości jak: „Randka w ciemno” (CANAL+) - historia singla szukającego miłości, „Kuchnia polowa” (TVP1) - perypetie wojskowego kucharza czy „Zakonnice od kuchni” (CANAL+) - komedia obyczajowa osadzona w żeńskim klasztorze.

Jak widać, w 2023 czeka nas istna uczta komediowa - każdy z pewnością znajdzie serial idealny dla swojego gustu i poczucia humoru.

Podsumowanie

Rok 2023 zapowiada się niezwykle ciekawie dla fanów polskich seriali. Na ekranach pojawi się mnóstwo nowości, kontynuacji ulubionych produkcji oraz seriali z najróżniejszych gatunków. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Wśród nadchodzących hitów polskiej telewizji dominują thrillery i seriale kryminalne. Fani mogą liczyć na nowe odcinki takich produkcji jak „Komisarz Alex”, „Echo serca” czy „Turbulencje”. Pojawią się jednak także ciekawe nowości - „Wotum nieufności”, „Ziarno prawdy” czy „Poker”.

Sporo dzieje się również w gatunku komediowym. W planach są m.in.: „Singielka”, „Profesor MIŁOŚĆ”, „Randka w ciemno” czy kontynuacja „Chyłki”. Fani seriali obyczajowych mogą czekać na takie tytuły jak „Gang Zielonej Rękawiczki”, „Frajda” czy „Mirtowy las”. Szykują się także nowe odsłony popularnych seriali dokumentalnych.

Jak widać, jakie seriale warto obejrzeć w 2023 roku? Lista propozycji jest bardzo długa. Wybór należy do widza i jego osobistych preferencji. Jedno jest pewne - nuda nam nie grozi!

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Praca jako tester gier - zostań testerem gier komputerowych
 2. Zabezpieczenia antykorozyjne podwozia - Warszawa
 3. Dystrybucja - definicja, zasady, cechy, przykłady
 4. Hadoop – co to jest i jak działa platforma Apache Hadoop
 5. Praca dla junior python developera - znajdź ofertę idealną dla siebie
Autor Mateusz Woźniak
Mateusz Woźniak

Jako ekspert w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, na blogu publikuję analizy zagrożeń i opinie na temat ochrony przed nimi. Omawiam też innowacje technologiczne pod kątem wpływu na bezpieczeństwo sieci i danych. Dostarczam specjalistyczną wiedzę z tego obszaru.

Udostępnij post

Napisz komentarz