Biznes

Ringier Axel Springer - wiadomości, wydarzenia, opinie

Autor Adriana Kamińska
Adriana Kamińska25.03.20246 min.
Ringier Axel Springer - wiadomości, wydarzenia, opinie

Ringier Axel Springer to potentat na polskim rynku medialnym, dostarczający czytelnikom rzetelnych i aktualnych wiadomości, relacji z najświeższych wydarzeń oraz opinii ekspertów i komentatorów. Firma powstała w 2010 roku z połączenia szwajcarskiego koncernu medialnego Ringier AG i niemieckiego wydawnictwa Axel Springer. Od tego czasu dynamicznie rozwija swoją działalność, docierając do ponad 16 mln Polaków miesięcznie. W jej portfolio znajdują się m.in. dzienniki "Fakt" i "Dziennik Gazeta Prawna", tygodniki "Newsweek Polska" i "Forbes", czy portale Onet, Money.pl i Puls Biznesu.

Kluczowe wnioski:

 • Ringier Axel Springer jest potentatem na rynku mediów w Polsce, docierającym do milionów czytelników.
 • W jego portfolio znajdują się najpopularniejsze dzienniki, tygodniki i portale informacyjne.
 • Firma dostarcza rzetelnych i aktualnych wiadomości, a także relacji z najświeższych wydarzeń.
 • Zapewnia opinie i komentarze licznych ekspertów i publicystów.
 • Dynamicznie rozwija swoją działalność medialną od 2010 roku, kiedy powstała z połączenia Ringier AG i Axel Springer.

Ringier liderem rynku mediów w Polsce

Firma Ringier Axel Springer Polska jest bez wątpienia liderem polskiego rynku mediów. Powstała w 2010 roku z połączenia szwajcarskiego koncernu Ringier AG i niemieckiego wydawnictwa Axel Springer, od razu stając się potentatem w branży.

Dziś Ringier Axel Springer dociera do ponad 16 milionów Polaków miesięcznie, co stanowi blisko połowę dorosłej populacji naszego kraju. W jego bogatym portfolio znajdują się takie tytuły jak dzienniki „Fakt” i „Dziennik Gazeta Prawna”, tygodniki „Newsweek Polska", „Forbes” czy portale Onet, Money.pl i Puls Biznesu.

Sukcesy na rynku wydawniczym

Przez ostatnią dekadę Ringier Axel Springer umocnił swoją pozycję lidera, przejmując kolejne tytuły prasowe i serwisy internetowe. Do najgłośniejszych transakcji należało przejęcie w 2013 roku grupy Edipresse Polska, wydawcy m.in. „Wprost” i „Do Rzeczy”.

Obecnie aż 7 na 10 najchętniej czytanych tytułów prasowych w Polsce znajduje się właśnie w portfolio Ringier Axel Springer. Świadczy to o sile marki i zaufaniu czytelników do jej produktów.

Aktualności ze świata polityki w Ringier Axel Springer

Ringier Axel Springer dostarcza czytelnikom aktualnych i rzetelnych informacji z kraju i ze świata. Szczególną wagę przykłada do tematyki politycznej, zatrudniając grono cenionych dziennikarzy i ekspertów.

TytułZasięg
Dziennik Gazeta Prawna130 tys. egzemplarzy dziennie
Newsweek Polska180 tys. egzemplarzy tygodniowo

Dziennik Gazeta Prawna i Newsweek Polska należą do najważniejszych tytułów o profilu społeczno-politycznym w Polsce. Ich artykuły i reportaże często wywołują gorące debaty w przestrzeni publicznej i wpływają na kształt dyskursu w kraju.

Do grona politycznych ekspertów związanych z Ringier Axel Springer należą m.in. Magdalena Ogórek, Michał Szułdrzyński, Jan Rokita, Wojciech Szacki czy Witold Jurasz.

Czytaj więcej: Przedstawiciel handlowy - obowiązki, zarobki, droga do sukcesu

Wydarzenia kulturalne i rozrywkowe w mediach Ringier

Oprócz informacji stricte politycznych, media Ringier Axel Springer relacjonują także najważniejsze wydarzenia kulturalne i rozrywkowe w kraju. Czytelnicy znajdą tutaj obszerne materiały dotyczące m.in. gwiazd show-biznesu, nowych filmów i seriali, a także najpopularniejszych koncertów i festiwali muzycznych.

W serwisach rozrywkowych, takich jak Pudelek, Plejada czy Filmweb dostępne są relacje fotoreporterów ze ścianki oraz recenzje najnowszych produkcji kinowych i telewizyjnych. Nie brakuje również poradników mody, urody czy ogrodnictwa - w końcu każdy ma inne zainteresowania.

Purpurowy Pompon dla Plejady

Najlepszym dowodem na sukces serwisów rozrywkowych Ringier Axel Springer jest statuetka Purpurowego Pompona dla Plejady w kategorii „najlepszy portal plotkarski 2022”. Oznacza to uznanie w branży i docenienie twórczości dziennikarzy.

Odbieranie nagród to dla nas powód do dumy, ale i mobilizacja do dalszej ciężkiej pracy. Będziemy się starać, by w przyszłym roku obronić tytuł! - redaktor naczelna Plejady.

Portale rozrywkowe Grupy cieszą się niesłabnącą popularnością, dostarczając czytelnikom informacji na temat życia gwiazd oraz recenzji filmowych i serialowych.

Opinie ekspertów w prasie i portalach Ringier

Ringier Axel Springer - wiadomości, wydarzenia, opinie

Ringier Axel Springer nie ogranicza się wyłącznie do podawania suchych faktów. Szczególny nacisk kładzie na publicystykę i rzetelną analizę wydarzeń przez grono cenionych komentatorów.

 • Dziennikarze i eksperci dzielą się opiniami na temat bieżącej sytuacji politycznej i gospodarczej kraju.
 • W tygodnikach opiniotwórczych publikowane są artykuły analityczne, felietony i wywiady z wpływowymi postaciami życia publicznego.

Do grona znanych publicystów i komentatorów związanych z Ringier Axel Springer należą m.in.: Magdalena Środa, Janusz Schwertner, Tomasz Lis, Michał Szułdrzyński, Jan Rokita czy Jacek Żakowski.

Rzetelne analizy i ostre pióra tych dziennikarzy przyczyniają się do pogłębiania debaty publicznej i poszerzania świadomości społecznej na najważniejsze tematy w kraju i na świecie.

Najświeższe wiadomości w serwisach Ringier Axel Springer

Największą zaletą portali informacyjnych Ringier Axel Springer, takich jak Onet czy Money.pl, są wysokiej jakości i stale aktualizowane treści. Redakcje serwisów dbają o to, by jako pierwsze dostarczać czytelnikom najnowszych doniesień z Polski i ze świata.

Dziennikarze Onetu relacjonują na żywo najważniejsze wydarzenia polityczne, wysyłając własnych korespondentów do miejsca akcji. Serwis Money.pl z kolei publikuje informacje ekonomiczne niemal w czasie rzeczywistym, analizując aktualną sytuację na giełdzie i rynkach finansowych.

Ringier Axel Springer potęgą na rynku wydawniczym

Podsumowując, Ringier Axel Springer jest bez wątpienia potentatem i niekwestionowanym liderem polskiego rynku mediów. Firma z sukcesami działa na nim od ponad dekady, systematycznie rozszerzając zasięg swoich tytułów prasowych i serwisów internetowych.

Z jednej strony Ringier Axel Springer dostarcza czytelnikom najświeższe i najbardziej rzetelne wiadomości. Z drugiej zaś publikuje pogłębione analizy znanych publicystów i ekspertów, wpływając tym samym na kształt debaty publicznej w kraju.

Wszystko wskazuje na to, że pozycja koncernu jako lidera rynku mediów i wydawnictw w Polsce jeszcze bardziej się umocni. Trudno będzie mu zagrozić którekolwiek z wydawnictw konkurencyjnych.

Podsumowanie

Firma Ringier Axel Springer Polska jest zdecydowanym liderem polskiego rynku mediów. Powstała w 2010 roku z połączenia szwajcarskiego Ringier AG i niemieckiego Axel Springer i od razu zdominowała branżę wydawniczą. Dziś dociera do ponad 16 milionów Polaków miesięcznie, co stanowi blisko połowę dorosłej populacji naszego kraju. Bogate portfolio koncernu obejmuje najbardziej poczytne dzienniki, tygodniki i portale internetowe.

Ringier Axel Springer znany jest z dostarczania czytelnikom rzetelnych i aktualnych wiadomości z kraju i ze świata, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki polityczno-społecznej. Redakcje zatrudniają szereg cenionych dziennikarzy i ekspertów, którzy dzielą się swoimi opiniami w obszernych artykułach analitycznych i felietonach. Tym samym Ringier Axel Springer wywiera realny wpływ na kształtowanie debaty publicznej w Polsce poprzez oddziaływanie na świadomość społeczną.

Oprócz informacji stricte politycznych, media koncernu relacjonują również najważniejsze wydarzenia kulturalne i rozrywkowe, podając czytelnikom m.in. wieści ze świata show-biznesu oraz recenzje nowych filmów i seriali. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza portale plotkarskie, takie jak Plejada czy Pudelek - laureat nagrody Purpurowego Pompona dla najlepszego serwisu plotkarskiego 2022 roku.

Nie ulega wątpliwości, że pozycja Ringier Axel Springer jako potentata na rodzimym rynku mediów jeszcze się umocni. Firma od lat systematycznie zwiększa swój zasięg i rozpoznawalność, nie mając sobie równych pod względem jakości i aktualności serwowanych treści. Trudno będzie jakiemukolwiek konkurentowi zagrozić jej dominacji w branży wydawniczej.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Praca jako tester gier - zostań testerem gier komputerowych
 2. Jak szybko przeliczyć 154 USD na PLN? Unikaj straty!
 3. Lakier hybrydowy: marki i firmy, najlepsze lakiery do paznokci
 4. Najlepsze pomysły na biznes na wsi
 5. Ceny bitcoina - Aktualne kursy i wartość Bitcoin - Kup, Sprzedaj, Inwestuj
Autor Adriana Kamińska
Adriana Kamińska

Jestem ekspertem w dziedzinie sztucznej inteligencji i nowych technologii. Na moim blogu publikuję analizy trendów i wizji na temat przyszłości AI. Dzielę się też opiniami na temat innowacji technologicznych oraz ich wpływu na biznes, ekonomię i cyberbezpieczeństwo. Moim celem jest edukacja i pobudzanie dyskusji w tych obszarach.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Franczyza Żabka - Koszty i Warunki Franczyzy
BiznesFranczyza Żabka - Koszty i Warunki Franczyzy

Ile kosztuje otwarcie franczyzy Żabka? Jakie są warunki przystąpienia i wymagania stawiane kandydatom na franczyzobiorców? Sprawdź, czy franczyza Żabki to opłacalny biznes. Przeczytaj o umowie franczyzowej i szacowanej rocznej stopie zwrotu.