WIDZIAŁEM PRZYSZŁOŚĆ… ZMIENIŁEŚ JĄ TY.

Dziennik Pokładowy Statku Niezwyciężony, Krążownika Drugiej Klasy. Data nieznana.

Kolejny sukces załogi statku. Podjęcie roli kapitana pierwotnie wydawało mi się pomysłem szalonym, ale dziś dostrzegam rezultaty bardziej niż wcześniej. Badania nad anomaliami czasoprzestrzennymi w galaktyce Andromedy doprowadziły do czegoś niebywałego – udało nam się zlokalizować mosty Einsteina-Rosena w układach planetarnych zbliżonych do Układu Słonecznego! Ten przełom pozwolił załodze nawigatorów statku określić zupełnie nowy kurs – zamiast podróżować w przestrzeni, mogliśmy ruszyć w przyszłość. Ziemia, którą znamy, okazała się wtedy zupełnie innym miejscem niż podejrzewaliśmy. Kto mógł się spodziewać, że to technologia związana z bankowością wprowadzi taki postęp? Ludzie wykonują transakcje niemal bez mrugnięcia okiem, żyją spokojniej, bo mają nad swoimi finansami lepszą kontrolę… Nawet seniorzy korzystają z nowoczesnych rozwiązań bez najmniejszej trudności! Zobaczyliśmy świat, w którym cyberprzemoc została ujarzmiona, a hejt zmarginalizowany. Przyszłość niewątpliwie jawi się w pogodnych barwach.

Okazuje się jednak, że anomalie czasowe działają na podstawie rozmaitych paradoksów – odkrywając historię tego, jak nastąpił ten niezwykły postęp, okazało się, że to właśnie astrogatorzy statku Niezwyciężony dokonali tych zmian! I to w 2021 roku, podczas jednego wydarzenia! Jak to możliwe skoro… jeszcze ich nie zrekrutowaliśmy?

Czytasz tę wiadomość nie bez powodu – wysłaliśmy ją w przeszłość właśnie po to, aby znaleźć wybitne umysły, które pomogą nam dokonać tych zmian. Potrzebujemy na pokładzie specjalistów rozmaitych, jednocześnie wybitnych! Inżynierów, konstruktorów, projektantów, myślicieli nauk społecznych… może to właśnie ty jesteś jednym z nich? Dołącz do Hack4Lem i stań się częścią załogi!

Widziałem przyszłość, którą zmieniła załoga niezwykłych śmiałków. Takich jak ty.

Kapitan Krążownika „Niezwyciężony”, Stanisław Lem.

ORGANIZATORZY

Zanim zrekrutujesz się jako astrogator na pokład „Niezwyciężonego”, musisz wiedzieć, do kogo należy dowodzenie na krążowniku drugiej klasy. Oficerowie, których zobaczysz na mostku łączą specjalizacje w licznych dziedzinach nauki - to właśnie za ich przewodnictwem nawigatorzy statku wyznaczyli kurs tej wyjątkowej podróży.

Microsoft konsekwentnie zmienia sposób, w jaki ludzie żyją, pracują, uczą się i bawią, a także czerpią z czasu wolnego i komunikują się za pomocą technologii. Jako lider w obszarze cloud computingu, firma nieustannie tworzy nowe usługi i rozwiązania chmurowe oraz mechanizmy AI, które pomagają w transformacji instytucji, przedsiębiorstw oraz całych gałęzi gospodarki. Aspiracją firmy w Polsce jest przyczynianie się do powstania Polskiej Doliny Cyfrowej, w której technologia pozwala akcelerować rozwój polskich przedsiębiorstw i organizacji.WIĘCEJ

Jesteśmy organizacją, która o innowacjach i nowych technologiach mówi w przystępny sposób. Patrzymy na nie z perspektywy człowieka, który w XXI w. otoczony jest technologią, ale nie zawsze wie, jak bezpiecznie z niej korzystać. To nasza rola. Stawiamy na edukację w zakresie bezpieczeństwa dzieci w sieci, prywatności, czy przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu osób starszych. Instytut powstał również z myślą o organizacji obchodów roku Stanisława Lema.

WIĘCEJ

PKO Bank Polski jest światowym liderem bankowości cyfrowej i jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy pionierami w wykorzystaniu technologii blockchain w polskiej bankowości oraz pomysłodawcą i współzałożycielem Operatora Chmury Krajowej, który przyczynia się do popularyzacji technologii chmurowych na lokalnym rynku. Sztuczna inteligencja działająca w ramach aplikacji IKO pomogła milionom naszych klientów, a dzięki programowi Let’s Fintech nasz bank stale angażuje się w rozwój polskiego ekosystemu innowacyjnych firm.


WIĘCEJ

ZADANIA

ZADANIE BIZNESOWO - TECHNOLOGICZNE

BANK PRZYSZŁOŚCI

 • Value-added services, czyli wykorzystanie danych i usług zewnętrznych do zwiększenia zadowolenia klientów
 • Personal Finance Management, czyli inteligentne rekomendacje w codziennym bankowaniu
 • Inteligentne doradztwo inwestycyjne, czyli zautomatyzowane wsparcie w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych
 • Smart home i IoT, czyli inteligentne rozwiązania w świecie finansów
 • Interfejsy przyszłości, czyli co zastąpi aplikację mobilną
 • Cenniki przyszłości, czyli jak pomóc klientom poruszać się w świecie opłat i prowizji
 • Banking-as-a-Service, czyli niewidzialna bankowość
 • Blockchain, czyli fundamenty finansów przyszłości
 • Inkluzywna edukacja cyfrowa, czyli finanse dostępne dla wszystkich
 • Oddział przyszłości, czyli nowa rola placówek bankowych
SZCZEGÓŁY POBIERZ COŚ

ZADANIE CSR

CYBERBEZPIECZEŃSTWO

Zadanie CSR - Cyberprzemoc
Instytut Lema prowadzi ogólnokrajowe projekty w zakresie edukacji cyfrowej społeczeństwa. Naszym kluczowym projektem jest „Ogarnij hejt”, w ramach którego prowadzimy specjalistyczne warsztaty dla uczniów, rodziców i nauczycieli w zakresie cyberprzemocy. Instytut dostarcza szkołom materiały dydaktyczne oraz opracowuje raporty wskazujące na skalę problemu w szkołach. Wybrane rozwiązania zostaną wykorzystane w trwających i planowanych projektach Instytutu.

Badania pokazują (raport NASK „Nastolatki 3.0”), że 2 na 3 uczniów w Polsce spotkało się z jakąś formą cyberprzemocy, a 1 na 3 nikomu o niej nigdy nie powiedział. Cyberprzemoc nie zostawia fizycznych śladów, więc niezauważona może pozostać bardzo długo nieodkryta. Coraz częściej dochodzi do tragedii na tym tle (liczba samobójstw osób poniżej 18. roku życia rośnie z roku na rok od 2017 r. według dostępnych statystyk polskiej policji).

Zadanie:
Powinno się skupić na opracowaniu technologicznego rozwiązania mającego pomóc w walce z cyberprzemocą wśród młodzieży szkolnej – szkół podstawowych i licealnych – lub/oraz wspierającego edukację cyfrową w tym zakresie.

 • Technologia anty-hejt
  Każdy ma prawo do krytyki, do tego, żeby wyrażać swoje myśli, opinie i mówić wprost, gdy coś mu się nie podoba lub nie zgadza się z opinią innej osoby czy grupy społecznej. Ale jest wyraźna granica między merytoryczną krytyką a hejtem. Młodzi ludzie spędzają znaczną część swojego czasu w świecie wirtualnym i sytuacje, które mają tam miejsce są dla nich równie ważne – jeśli nie ważniejsze – niż te w tzw. realu. Często piszą rzeczy, których nie powiedzieliby na żywo. Często przejmują się komentarzem pod zdjęciem na portalu społecznościowych o wiele bardziej niż komentarzem usłyszanym na żywo. Sprawcy cyberprzemocy często nie są świadomi, że się jej dopuszczają, nie znają konsekwencji. Ofiary zaś nie wiedzą, jak sobie z nią poradzić, jak zareagować i gdzie szukać pomocy. Pomóż nam znaleźć rozwiązanie technologiczne, które będzie odpowiadało na te problemy w czasie rzeczywistym. Takie które wesprze osobę, która właśnie spotkała się z hejtem w Internecie albo takie, które uprzedzi sprawcę, że właśnie się go dopuszcza.
 • Edukacja anty-hejt
  Nasz projekt „Ogarnij hejt” pokazał jak ogromna jest przepaść w wiedzy i świadomości na temat cyberprzestrzenii między uczniami, a ich rodzicami i nauczycielami. Uczniowie, spędzając wiele czasu w sieci, są na bieżąco z różnymi zjawiskami mającymi miejsce w Internecie. Rodzice i nauczyciele często nie nadążają. Ci pierwsi nierzadko traktują nowe technologie jak możliwość „kupienia” sobie wolnego czasu od opieki. Zarówno rodzice, jak i nauczyciele nie wiedza, jak prowadzić edukację cyfrową, jak rozmawiać z dzieckiem na temat problemów w sieci, które często bagatelizują. A dla ich uczniów czy dzieci mają one co najmniej równorzędne znaczenie. Pomóż nam znaleźć rozwiązanie, które wesprze dorosłych w edukacji cyfrowej w zakresie cyberprzemocy, takie które da im narzędzia, żeby mogli pomóc w razie pojawienia się problemu oraz wesprze codzienny proces edukacji w tym zakresie.
SZCZEGÓŁY POBIERZ COŚ

NAGRODY

Służba na statku to nie tylko wielki zaszczyt - najzdolniejsi astrogatorzy zostaną odpowiednio wynagrodzeni. W każdej z kategorii zadań, przed którymi staniecie, oficerowie przygotowali odpowiednią gratyfikację dla trzech najlepszych zespołów.
Oto nagrody dla najskuteczniejszych drużyn pośród załogi:

ZADANIE CSR

Wstęp,opis wydarzenia, wprowadzenie w tematykę i okoliczności. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Proin nibh augue, su scipit a, scelerisque sed, lacinia in, mi.

25 000 PLN

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Proin nibh augue, suscipit a, scelerisque sed

15 000 PLN

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Proin nibh augue, suscipit a, scelerisque sed

10 000 PLN

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Proin nibh augue, suscipit a, scelerisque sed

ZADANIE BIZNESOWO - TECHNOLOGICZNE

Wstęp,opis wydarzenia, wprowadzenie w tematykę i okoliczności. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Proin nibh augue, su scipit a, scelerisque sed, lacinia in, mi.

50 000 PLN

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Proin nibh augue, suscipit a, scelerisque sed

30 000 PLN

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Proin nibh augue, suscipit a, scelerisque sed

20 000 PLN

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Proin nibh augue, suscipit a, scelerisque sed

MENTORZY

AGENDA

PRELEGENCI