PRZEWODNIK ASTROGATORA

1. SPÓJRZ W PRZYSZŁOŚĆ
Znasz drogę, jaką musi przejść Twoja idea, aby stała się rozwiązaniem przyszłości? Pierwszy krok jest w takim razie za Tobą - zapisz ją i zabierz pomysł ze sobą! Znasz już cel zadań, ale pamiętaj, żeby nie przegapić szczegółów. Poznasz je na otwarciu Hack4Lem w piątek 18.06 o 15:00!


2. ZBIERZ DRUŻYNĘ
Możesz działać sam, jednak najlepsze rezultaty osiągają astrogatorzy działający w zgranych zespołach. Maksymalny rozmiar drużyny może wynosić 5 osób. Jeśli brakuje Ci osób do drużyny - nic straconego. Oficerowie Niezwyciężonego udostępnią Ci narzędzie, dzięki któremu możesz ich poznać - zaloguj się na kanał na Discord, link prześlemy do Ciebie w mailu. Zachęcamy też, aby w drużynie uwzględnić udział Pasażerów - czyli osób, których rozwiązania problemów bezpośrednio dotyczą. Każda drużyna będzie mogła wziąć udział w konkursie fotograficznym w trakcie hackathonu i zdobyć nagrodę za najlepsze zdjęcie!


3. DOPISZ SIĘ DO ZAŁOGI
Na krążowniku drugiej klasy nie ma miejsca dla pasażerów na gapę, dlatego nie zapomnij o rejestracji - jest otwarta do 17 czerwca 2021.


4. ZDOBYWAJ WIEDZĘ
Nikt jeszcze nie zwojował kosmosu (ani przyszłości!) bez odpowiedniego przygotowania merytorycznego. Przychodzimy z pomocą - weź udział w przygotowanych przez załogę webinarach tematycznych i wykładach prowadzonych przez Konstruktorów - pośród nich znajdą się między innymi Aleksandra Przegalińska i Artur B. Chmielewski. Hack4Lem to także miejsce zdobywania wiedzy, przestrzeń na merytoryczne dyskusje i wymianę doświadczeń.


5. ZAPOBIEGAJ WYKLUCZENIU
Pamiętaj, że przyszłość, którą zobaczył Kapitan Lem, zaczęła się w Twojej teraźniejszości. Dlatego do sukcesu załogi potrzebujesz nie tylko rozwiązań, które będą innowacyjne, ale przede wszystkim odpowiedzą na różnorodne potrzeby. Zadbaj, aby to, co stworzysz nie wykluczało nikogo cyfrowo - zarówno ze względu na wiek, wiedzę, umiejętności, czy też sprawność - także fizyczną.


6. DZIAŁAJ!
Czas i trasa misji, podczas której opracujesz rozwiązania zmieniające przyszłość, została dokładnie opracowana przez nawigatorów. Przed Tobą i resztą załogi 40 godzin nieustannego kodowania. Oficerowie Niezwyciężonego ocenią twoje wyniki na podstawie następujących kryteriów: Możliwość praktycznego zastosowania, Uwzględnienie potrzeb różnorodnych użytkowników (accesibility i inclusion), Potencjał rozwojowy, Kompletność i zgodność z założeniami rozwiązania, Innowacyjność.


7. ZWYCIĘŻAJ
W trakcie misji przyjdzie czas składania raportu na mostku oficerskim. Zaprezentuj swój pomysł tak, aby nie było wątpliwości, że to właśnie Twoje rozwiązanie zmieni przyszłość! Ewaluacja zespołów nastąpi w niedzielę (20.06.2021), a jej etapy wyglądają następująco:

1. 9:00 Mija termin złożenia pierwszego raportu. Składają się na niego: 3-minutowe video, max 10-slajdowa prezentacja i (opcjonalnie) link do demo i repozytorium.
2. 9:00-12:00 czas głosowania Nawigatorów
3. 12:00 Ogłoszenie listy Finalistów na Discord (5 drużyn w obu kategoriach)
4. 13:00 Występ Finalistów przed Jury podczas Wielkiego Finału. Każda drużyna odpowie w sesji Q&A na żywo.
5. Zwycięskie drużyny zdobywają nagrody warte łącznie 150 000zł.